ההסכם בין פתח לחמאס - אלי אבידר בגלי ישראל ההסכם בין פתח לחמאס - אלי אבידר בגלי ישראל

ההסכם בין פתח לחמאס - אלי אבידר בגלי ישראל 28.4.11

ההסכם בין פתח לחמאס

זהו מהלך של יחסי ציבור שאבו מאזן רוצה לעשות כדי לשפר עמדות לקראת ההכרזה החד צדדית. היינו בעבר בממשלת אחדות פלסטינית, שלושה חודשים במרץ 2007, זה לא החזיק מעמד אז ואין לזה סיכוי להצליח גם הפעם. גם בצד הפלסטיני אין אף אחד שחושב שתהיה באמת ממשלת אחדות, הם רק עושים צעד בכדי להוכיח לעולם שיש ממשלה אחת בפלסטין ושהיא יכולה לקבל עצמאות.

 

משא ומתן מול הצד הפלסטיני לאחר ההכרזה על הסכם עם החמאס.

בשבועות האחרונים אבו מאזן מודיע על חוסר שביעות רצונו מכך שארה"ב לא נעמדת לצידו, בראיון לניוזוויק הוא משמיץ את אובאמה ואומר עליו דברים פוגעניים בכדי לשדר לו ש"אם אמריקה לא תתמוך במהלך חד צדדי אני אשבור את הכלים מולם". הדבר השני שהוא עושה, הרשות מכריזה על בחירות בעוד שנה.

מה בעצם אומרת ההכרזה הזו על בחירות בעוד שנה? זה לא באמת אומר שיהיו בחירות,  אף אחד בעצם לא מתכוון שיהיו בחירות, חמאס עלה לשלטון באקט דמוקרטי, אלו היו הבחירות הדמוקרטיות הראשונות והאחרונות מבחינת חמאס. האקט הסמלי הוא בעצם כלפי העולם, וההודעה היא שאנחנו הקמנו את המוסדות, אין יותר שתי מדינות פלסטיניות, אחת בגדה ואחת ברצועת עזה, אנחנו מדינה אחת והולכים לקראת אחדות כדי להקל על אותה הכרזה חד צדדית.

 

ישראל מול ההכרזה החד צדדית.

הבעיה היחידה היא שממשלת ישראל החליטה לא לפעול, החליטה לקבל את המהלך הזה, החליטה לא לעשות מהלכים בינלאומיים. לעצור מנהיגים של הפתח מלהסתובב ביהודה ושומרון?! לעצור העברת כספים?! היינו כבר בסרט הזה וזה לא הביא את התוצאה.

ישראל לא הקימה צעקה מול העולם בזירה הבינלאומית, מול מדינות אירופה לא הקימו צעקה בעזרת ארגונים בינלאומיים ולא ממשלתיים שאמר "הכרזה חד צדדית על מדינה תביא להכרזות חד צדדיות של מדינות רבות נוספות"

ממשלת ישראל לא ביקשה מארגונים בינלאומיים ברחבי העולם לקיים שיחות עם העדה הכורדית כדי שתוכרז מדינה כורדית עצמאית גם אם אין יחסי שלום בינה לבין תורכיה.

ממשלת ישראל לא עודדה ארגונים לא ממשלתיים סיניים בכדי להכריז על הקמת מדינה באופן חד צדדי ברובע בסין שנקרא אוגור ומבקש עצמאות.

ממשלת ישראל לא עודדה ארגונים בינלאומיים כדי לדבר עם מדינות מוסלמיות בתוך רוסיה כמו טטאריסטאן בכדי שיכריזו על הקמת מדינה באופן חד צדדי.

ממשלת ישראל החליטה לא לפעול, ישנה הבנה בישראל שההכרזה הזו היא הכרזה הצהרתית, אין בה הרבה משמעות, אבל לדעתי מדובר בטעות, החליט מי שהחליט שהוא לא רוצה לפעול, מצידו שיכריזו על מדינה חד צדדית ונראה איך נסתדר אח"כ.

לצערי, הממשלה הנוכחית לא חושבת מחוץ לקופסא, ולפעמים בין לעשות ללא לעשות היא מעדיפה שיקרה משהו בזווית הבינלאומית שיכריחו אותנו לעשות ולא לפעול באופן אקטיבי. חסרה חשיבה מחוץ לקופסא.

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים