גלי ישראל - אלי אבידר גלי ישראל - אלי אבידר

גלי ישראל - אלי אבידר 12.5.11

15 הרוגים, זה מניין ההרוגים היומי שמספק הטבח היומי בסוריה מזה מספר שבועות, הפעם מוקד ההפגנות מתמקד בעיר השלישית בגודלה בסוריה, חומס.

האם ההתלהבות והכוחות שהיו למפגינים בתחילת המחאה הולכים ודועכים? והעולם פשוט שותק.

ישנה מגבלה של זמן שבה המפגינים יכולים להחזיק מעמד מאחר והשלטון הסורי לא עושה שום הנחות, הוא סגר מים והוא סגר חשמל לאזורים עם מהומות וזה מכניס את המשפחות שם למצב של מצוקה אמיתית כאשר אין לילדים מים לשתות, זה דבר שהוא נוראי. לכן היכולת של התושבים להחזיק מעמד לאורך זמן הולכת ויורדת, והעולם פשוט שותק.

בימים האחרונים אנחנו חוזים בבליט קשה וברוטאלי שגובל בהגדרה המשפטית של פשעים כנגד האנושות, מה צריך לקרות בכדי שהעולם יתעורר מאדישותו? לצערנו, בטבח הנוכחי שנערך שם אם היו מגיעות תמונות, הרבה יותר קשות ובכמויות, זה היה הטריגר שמשנה את תמונת המצב בדעת הקהל הבינלאומית.

ארה"ב הכריזה כבר מראש שהסיפור בסוריה יהיה שונה מהסיפור בלוב, לא צפויה התערבות צבאית, הם בעצם כבר החליטו מראש לסנדל את עצמם ולא לפתוח שום אפיק אחר. אבל אחד הדברים היפים בארה"ב זה שהמנהיגים יכולים להכריז על מדיניות א' אבל ברגע שדעת הקהל משתנה להם הם יעשו או יצהירו  מדיניות ב' עפ"י דעת הקהל.

הדבר חייב להשתנות, הבעיה היא שאין אופוזיציה סורית מאורגנת כמו שצריך וההשפעה של האחים המוסלמים בסוריה היא מאוד קטנה וטוב שכך, האוכלוסייה המתקדמת, המשכילה, זו שיצאה לרחובות כי פשוט נמאס לה כי אין לה עתיד, נמצאת כרגע לבד במערכה. אף אחד, כולל מדינת ישראל לא עושים שום דבר בעניין ההרוגים בסוריה והיה ראוי שאנחנו נשמיע את קולנו. מצפון לנו נערף טבח, פשע נגד האנושות והאנשים המסכנים האלה שיושבים שם בחומס- למרות שהנשיא הסורי (כמו השליט הלובי) אסאד ניסה לגרור את ישראל לתוך המהומות הללו ולהגיד שהמהומות מאורגנות ע"י ישראל ושהיא עומדת מאחריהן, המפגינים הללו לא התרשמו, בפעם הראשונה בהיסטוריה, לא קנו את זה, לא מחזיקים את דגלי ישראל במהומות, אנחנו לא חלק מהבעיה.

אנחנו צריכים להפוך ולהיות חלק מהפתרון, למדינת ישראל יש מספיק השפעה על ארגונים בינלאומיים שמסוגלים להרים צעקה וגם אנחנו לא עושים שום דבר בנושא. ישנו איזה שהוא חשש אצלנו תת – הכרתי שאומר "אנחנו מכירים את האסאד הזה ואנחנו לא יודעים מה יבוא אחריו" ואני אומר "כול מה שיבוא אחריו יהיה טוב יותר".

                                                       

האם בגלל האדישות העולמית המהומות בסוריה לקראת סיום, לקראת דעיכה? הבעיה של המפגינים היא שהעולם יושב בשקט ולא רק העולם – גם אלג'זירה שכול כך חבטה בחוסני מובארק, ידיד המערב, לאורך כול המהומות, יושבת די בשקט לא פוגעת בסוריה ולא גורמת לדעת הקהל הבין - ערבי נגד סוריה, וזה מצב שהוא כמעט בלתי אפשרי ולכן אני מתחיל לאבד איזה שהיא תקווה שמשהוא אמיתי ישתנה שם בסוריה.

אנחנו רוצים שיפסיקו להרוג אנשים חפים מפשע, זה דבר שאנחנו רוצים עפ"י המוסר היהודי ואמות המידה המוסריות שלנו, זה הדבר הכי חשוב.

 

המהומות בחומס  רויטרס

ראיון של אלי אבידר ברדיו "גלי ישראל" עם זאב קם.

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים