מזרח תיכון חכם Smart Middle East חיים קוזניץ מ"קול הנגב" 12.6.11

חיים קוזניץ מ"קול הנגב" 12.6.11

התהום- מה באמת מפריד בינינו לבין העולם הערבי?

 

הספר חושף פרשות מדיניות שלא נחשפו עד היום בישראל, חושף סוגיות בדיפלומטיה המזרח תיכונית ומציג את מדיניות הרצויה לישראל במזרח התיכון.

 

הספר נחשב לאחד הספרים המרעישים של איש ציבור אשר חושף פרשות מדיניות שלא נחשפו עד היום בישראל, ונותן פרשנויות מדיניות התומכות בתפיסתו לגבי המדיניות הרצויה לישראל במזרח התיכון. 

 

הספר, שעבר צנזורה, מספר מפי מי שבמשך מספר שנים היה מפעיל סוכנים באגף המודיעין בשלוש גזרות שונות.

 

סוף הסכסוךמתוך מבוא הספר

 

"ומה אתם רוצים מהפלסטינים?", שאל שר החוץ של קטאר, חאמד בן ג'אסם. זה היה ב-11 בדצמבר 2000, בסופה של פגישה חשאית בינו לבין צוות בראשותו של שר החוץ הישראלי פרופ' שלמה בן-עמי, לא הרבה אחרי פרוץ האינתיפאדה השנייה. הצד הישראלי היה מוכן לעשות הרבה כדי להנמיך את גובה הלהבות. הרבה מאוד אפילו. והקטארים היו ערוץ אחד שנבדק. באותה פגישה השתתפו גם היועץ האסטרטגי חיים אסא, חבר המשלחת למו"מ לשלום ישראל חסון, יועצו המדיני של בן עמי אלון אושפיז, ואני, שבאותה עת שירתי כראש נציגות ישראל באמירות העשירה. לשאלתו הישירה של שר החוץ הקטארי, השבנו אסא, חסון ואני, ללא הכנה או תאום מוקדם אבל כאיש אחד, כי ישראל מבקשת שיוכרז  סיום הקונפליקט. We want the end of the conflict, אמרנו לו.

"את זה, לא  אני ולא אף אחד בעולם הערבי יוכל להעניק לכם", השיב הקטארי.  "תחתמו על הסכם עם הפלסטינים ואנחנו נתמוך בצעד זה יחד עם מדינות מוסלמיות רבות. נאפשר לזמן לעבור, ואולי בעוד 50 שנה יתעורר קונפליקט אחר שיהפוך את הסכסוך ביניכם ללא רלבנטי".

       

לשמיעת הראיון לחץ כאן  לשמיעת הראיון לחץ כאן
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים