התהום - מה באמת מפריד בינינו לבין העולם הערבי? מגזין המזרח התיכון עם יוני בן מנחם 19.6.11

מגזין המזרח התיכון עם יוני בן מנחם 19.6.11

 

מדינה פלסטינית בספטמבר, כן או לא?

 

הפלסטינים הודיעו ב 2009 שזה מה שהם הולכים לעשות, בישראל התייחסו לזה בזלזול. הפלסטינים לא השקיעו בשכנוע מדינות ערב כי הם לוקחים אותם כמובן מאליו, הם השקיעו בדרום אמריקה, אסיה ואירופה. אבו מאזן הולך למהלך וירטואלי שיודע שלא תהיה פה באמת מדינה, הוא התייאש ורוצה לעזוב את הבמה, הוא רוצה להביא את המינימום האפשרי, הוא רוצה להביא לעם שלו הכרזה חד צדדית ולהגיד זה כול מה שיכולתי לעשות ולרדת מהבמה.

ראש הממשלה התעורר מאוחר מדי לפעילות שלו כי לא הייתה שום סיבה שהעולם ילך למהלך כזה, הכרזה חד צדדית מהלך שכזה טורף את הקלפים להרבה מדינות כמו רוסיה, סין ואפילו הודו יש הרבה מדינות שמהלך כזה יהווה תקדים צול המיעוטים שלהם.

 

 

האם האיחוד בין הפתח לחמאס הא אמיתית?

 

הפגישה שאמורה להתקיים עוד יומיים בקהיר מתבטלת ואין ראש ממשלה מיועד.

זה לא פיוס אמיתי, שהודיעו על הסכם הפיוס אבו מאזן הודיע שנודע לו על זה רק 24 שעות קודם לכן. זה היה מהלך מצרי מול החמאס בכדי לפתוח את מעבר רפיח ולהרגיע את האחים המוסלמים במצרים. זה היה על הדרך. הפתח לא יכול להגיד שהוא נגד פיוס. שני הפלגים האלה לא יסכימו לוותר על התפקיד של ראש ממשלה ולכן אין פיוס.

אני יוצא נגד הטענה כי פיוס כזה ישחרר את גלעד שליט.

 

 

מי מעכב את עסקת שליט ומדוע?

מאז חטיפתו של גלעד שליט על ידי החמאס ביוני 2006, הוא מוחזק בתנאים קשים ולא זכה לביקור נציגי הצלב האדום. למרות זאת, אסירי החמאס הכלואים בישראל זוכים לתנאים מופלגים כמו ביקורי משפחות, קבלת דואר, שיעורי דת ועוד. עלינו להקשיח את תנאי הכליאה של כל אסירי החמאס עד למינימום הנדרש מאמנת ג'נבה ובכך להפעיל לחץ על החמאס לקיים את עסקת החלפת השבויים ולשחרר את שליט.

 

 

בסוריה ממשיכים במעשי ההרג, טורקיה דורשת את סילוק מאהר אל אסאד מהשלטון, האם אסאד יצליח להישאר בשלטון?

טורקיה צריכה לאפשר לכלי התקשורת הבינלאומיים לראיין את הפליטים הסורים ולפתוח את הגבול שלה עם סוריה לנעבר פליטים, כך גם הגבול לירדן ועיראק.

 

-מתוך מגזין המזרח התיכון עם יוני בן מנחם, רשת ב

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים