בהמשך המאבק לביטול הבונוס ללימודי השפה הערבית בכניסה לאוניברסיטאות בהמשך המאבק לביטול הבונוס ללימודי השפה הערבית בכניסה לאוניברסיטאות

הבוקר הזה - רשת ב 12.12.11

בהמשך המאבק לביטול הבונוס ללימודי השפה הערבית בכניסה לאוניברסיטאות שלח אלי אבידר, יו"ר הפורום, מכתב בערבית למנכלית משרד החינוך, דלית שטאובר, והתריע: " בקרוב לא יהיה מי שיתרגם לה את המכתב"     

         

אריה גולן : קצת לפני ההחלטה על מקצועות הלימוד שיזכו לבונוס אקדמי מורחב, מתרחש מאבק עיקש בין גורמי מקצוע. הפורום למזרח תיכון חכם התריע לפני משרד החינוך כי השארת הערבית מחוץ לרשימה תביא לכך שלא יהיה מי שיתרגם בקרוב מכתבים בערבית. לעומת זאת ראשי פקולטות למדעים מדויקים טוענים בתוקף כי יש להתמקד במקצועות הליבה. הנה כתבנו לענייני חינוך איתם לחובר. 
איתם לחובר : המהלך לשינוי שיטת הבונוסים לציוני בגרות לצורך קבלה לאוניברסיטאות אמנם הוקפא לעת עתה, אך ממשיך להטריד, להדאיג ולהעסיק גורמי מקצוע שונים. בין היתר לימודי הערבית, שעל פי הרשימה המקורית לא יזכו לבונוס אקדמי מורחב של 25 נקודות, נמצאים במוקד הדיונים הפנימיים שנערכים בימים אלו בנושא בקרב אנשי משרד החינוך וראשי האוניברסיטאות. כדי להפעיל לחץ שיביא בסופו של דבר לבונוס אקדמי מורחב במקצוע הזה, שלח יו"ר הפורום למזרח תיכון חכם ובעבר ראש נציגות ישראל בקטאר, אלי אבידר, מכתב בערבית למנכ"לית משרד החינוך דלית שטאובר, והתריע לפניה כי בקרוב לא יימצא מי שיתרגם לה אותו. 
אלי אבידר : במדינת ישראל ניגשים מעט מאוד סטודנטים תלמידי תיכון לחמש יחידות בערבית. מדובר על שליש ממספר הסטודנטים שמדינת ישראל זקוקה להם. ההחלטה הזאת בעצם תיתן מכת מוות לכל אותם גופים שזקוקים לאותם בוגרי ערבית, פשוט לאותם תלמידי תיכון לא יהיה כדאי לגשת לחמש יחידות בערבית. 
איתם לחובר : רשימת המקצועות שיזכו לבונוס אקדמי מורחב נזכיר, צומצמה מיותר ממאה לשמונה בלבד. דיקן הפקולטה למדעים באוניברסיטת תל אביב, פרופ'' ירון עוז, סבור כי זה הוא מהלך נחוץ ומתבקש. 
פרופ'' ירון עוז : אני רק חושב שיש בעיה בבתי הספר שהם הלכו ללמוד יותר מדי מקצועות, למעלה ממאה מקצועות עם חמש יחידות לימוד, וההתפרסות הזאתי גרמה בסופו של דבר לשטחיות. זה לא שפילוסופיה זה לא מקצוע מאוד חשוב, הוא מאוד חשוב ונלמד באוניברסיטה. זה לא שרובוטיקה זה לא חשוב, אבל אין הכרח שיתנו לזה משקל בבתי הספר באותה רמה של מקצועות הליבה. 
איתם לחובר : במשרד החינוך מכל מקום חוזרים ומדגישים כי יתכן שבסופו של דבר מקצועות שנותרו מחוץ לרשימה המקורית, נוסף על הערבית, כמו למשל גיאוגרפיה אזרחות ועוד, יזכו לבונוס אקדמי מורחב. גורמי המקצוע הרלוונטי לדבריהם יכריעו בקרוב. 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים