מזרח תיכון חכם Smart Middle East מה בוער? עם רזי ברקאי - גלי צהל 22.10.12

מה בוער? עם רזי ברקאי - גלי צהל 22.10.12

מה בוער? עם רזי ברקאי - גלי צהל 22.10.12

ביקורו של אמיר קטאר, השייח' חמד בן ח'ליפה אל ת'אני, מחר ברצועת עזה. זהו יהיה הביקור הראשון של מנהיג ערבי ברצועת עזה מאז עלה חמאס לשלטון.

לשמיעת הראיון לחץ כאן

 

 

 

העיתון 'אלקדס אלערבי' מדווח (20.10) כי שלטונות מצרים החלו אתמול (יום שבת) לארגן צעדי אבטחה כבדים בשדה התעופה באלעריש ובמעבר הגבול היבשתי ברפיח במטרה לאבטח את ביקורו של אמיר קטאר, השייח' חמד בן ח'ליפה אל ת'אני, ורעייתו, השייח'ית מוזה, ברצועת עזה. על פי מקורות פלסטיניים, אמיר קטאר ורעייתו יגיעו לעזה ביום ב' הקרוב (22.10), כאשר יהיה זה הביקור הראשון של שליט מדינה ערבית ברצועה מאז שתנועת חמאס השתלטה על רצועת עזה בשנת 2007.

בכיר בטחוני מצרי אמר אתמול כי "ננקטו צעדי ביטחון ברמה הגבוהה ביותר בתוך שדה התעופה באלעריש, אשר אליו יגיעו בקרוב האמיר חמד ורעייתו". בכיר בטחוני במעבר רפיח אמר כי מעבר רפיח מוכן לקבל את אמיר קטאר ורעייתו, כאשר הכוננות הבטחונית בו הוגברה מאז יום ו' האחרון וההכנות הבטחוניות נמשכות כעת. הבכיר ציין כי שגריר קטאר, מוחמד אסמאעיל אלעמאדי, שהינו האחראי על שיקומה של עזה, הגיע ביום ו' האחרון (19.10) לרצועה וביקר במעבר רפיח יחד עם משלחת שעמד בראשה, לפני שנסע לעזה על מנת שיוכל להשתתף בקבלת הפנים של אמיר קטאר.

על פי מקורות פלסטיניים, האמיר הקטארי ילווה במשלחת גדולה שתכלול כ-50 אישים ממדינתו שייצגו את משרדי הממשלה השונים, לצד אנשי עסקים קטאריים בכירים. הצפי הינו הכרזה על פרוייקטים שתבצע דוחא ברצועת עזה במהלך סדרת פגישות שתיערכנה עם הממשלה המפוטרת, שבראשה עומד אסמאעיל הנייה.
המקורות הוסיפו כי האמיר הקטארי ישהה רק מספר שעות בעזה, וכי ביקורו יכלול הנחת אבן-פינה של העיר "האמיר חמד" וכן הנחת אבן-פינה בפרוייקט הבנייה מחדש של רחוב סלאח אלדין ורחוב אלבחר. כמו כן, יכלול הביקור פגישה ארוכה עם הממשלה המפוטרת, ולאחר מכן ישתתף האמיר חמד בטקס קבלת פנים המוני המאורגן על ידי הממשלה בעזה.

JCPA

סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" פרסמה מפי גורם מצרי בכיר כי הרשויות במדינה קיבלו הודעה רשמית על כך שאמיר קטאר, חאמד בן חליפה אל ת'אני, יגיע לביקור ברצועת עזה בשבוע הבא בליווי רעייתו ועם פמליה בכירה. הביקור נעשה במסגרת פרויקט שיקום רצועת עזה, שקטאר תתרום לו רבע מיליארד דולר.

אם הביקור ייצא לפועל, הוא יהיה הביקור הראשון של מנהיג ערבי ברצועת עזה מאז עלה חמאס לשלטון.

YNET

ערוץ הטלוויזיה של החמאס, "אל-אקצה", דיווח היום (רביעי) מפי מקורות פלסטיניים בכירים כי בשבוע הבא יבואו לרצועת עזה שורה של אישים רמי מעלה מהעולם הערבי כדי "לסיים את המצור הישראלי המוטל זה כמה שנים (על עזה, א"י), באופן מלא ורשמי". על פי דיווחים לא מאומתים בכלי התקשורת של החמאס, אמור להצטרף לביקור ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל, שמעולם לא ביקר ברצועה. לדיווח, עם זאת, אין אישור מפי בכירים בחמאס.

בתחילת השבוע הבטיח ראש ממשלת חמאס, איסמעיל הנייה, כי בשבוע הבא יהיו תושבי הרצועה עדים להתפתחויות היסטוריות בשטח. לא ברור אם כוונתו לביקור של אמיר קטאר, חמד בן חליפה אל-תאני, ורעייתו מוזה שאמורים היו לבקר אתמול בעזה, אולם לנוכח ההסלמה בין ישראל והחמאס, נדחה הביקור למועד בלתי ידוע.

הארץ

 

 

לשמיעת הראיון לחץ כאן  לשמיעת הראיון לחץ כאן
הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים