מזרח תיכון חכם אורלי וגיא בתוכנית הבוקר בערוץ 10 - 5.6.11

אורלי וגיא בתוכנית הבוקר בערוץ 10 - 5.6.11

 

יו"ר "הפורום למזרח תיכון חכם" מעריך כי על רקע ההיסטוריה של לבנון והאירועים הנוכחיים בסוריה, יום הנכסה צפוי לעבור בשקט יחסי. "לסוריה אין כרגע זמן להתעסק בנכסה היא עסוקה ברצח עם, ובלבנון לא רוצים לשוב לתרחיש של שנות ה-70'", אומר אבידר ומזכיר כי הנכסה היא בכלל המצאה חדשה

יו"ר "הפורום למזרח תיכון חכם", אלי אבידר, מעריך כי צה"ל מאורגן טוב יותר מאשר ביום הנכבה ואירועי יום הנכסה צפויים לעבור בשקט יחסי. "הסיטואציה האזורית לא מאפשרת התלקחות. לסוריה אין כרגע זמן להתעסק בנכסה היא עסוקה ברצח עם", אמר היום (ראשון) אבידר בראיון לתוכנית "אורלי וגיא".

 

אבידר טוען כי ההיסטריה שנוצרה סביב היום שנקבע לציון מלחמת 67' היתה מיותרת.  "היה צריך להתכונן יותר ולדבר פחות. היינו צריכים להוריד את רמת ההצהרות ההיסטריות, לא צריך כל פעם שכל ראשי המדינה יתבטאו בנושא, אפשר שדובר צה"ל יעביר תגובה קצרה", ציין יו"ר הפורום.  

 

לדבריו, העובדות מדברות בעד עצמן. בסוריה האחראים על ארגון האירועים הודיעו כי לא יצאו תהלוכות לכיוון הגבול ובלבנון נבלמו המחאות על ידי השלטונות. "בלבנון מפקד הפתח במחנה עין אל-חילווה הודיע כי כל ההמונים ממחנות הפליטים יצעדו לגדרות מה שלא נשא חן בעיני השלטונות הלבנונים ולכן הכריזו על אזור דרום לבנון כשטח צבאי סגור".

 

יו"ר "הפורום למזרח תיכון חכם" מסביר כי איש בלבנון אינו מעוניין לראות את הפלסטינים קמים ומתאגדים פעם נוספת. "הם זוכרים שהפלסטינים השתלטו בשנות ה-70' כבר על לבנון ולא רוצים לשוב לתרחיש כזה". אל מול המגבלות, הודיעו הפלסטינים כי במחנות הפליטים יוכרז יום שביתה.

 

"יום הנכסה הוא יום חדש שיצרו בעולם הערבי", מציין אבידר, "הם רוצים לנצל את מה שקרה באביב העולם הערבי ולקחו על עצמם תפקיד לייצר ימים מעין אלה". לדבריו, מומחים רבים מעולם לא שמעו קודם לכן על יום הנכסה.


יו"ר "הפורום למזרח תיכון חכם" מסביר למה לא סביר שיום הנכסה יתלקח לכדי מהומות בגבולות  

התוכנית במלואה:

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים