מרגל או תקרית דיפלומטית? אורלי וגיא בתוכנית הבוקר בערוץ 10 - 14.6.11

אורלי וגיא בתוכנית הבוקר בערוץ 10 - 14.6.11

מרגל או תקרית דיפלומטית?

המצרים מתעקשים על סיפור "המרגל הישראלי" כי זה סיפור טוב, זה סיפור שתופס, זה נותן להם הרבה נפח בתקשורת – במיוחד למודיעין המצרי, תפסו סוכן מוסד ולמוסד יש שם מאוד טוב בעולם הערבי.

אם ארגוני המודיעין המצרי באמת חושבים שהוא סוכן מוסד אזי מצבנו מצוין.

זה קרה גם בתקופת מובארק, ואפילו יותר דרמטי, זה ברור לארגוני המודיעין המצרי שמדובר פה בברווז עיתונאי, המזל של הבחור שהוא אמריקאי ולא רק בעל אזרחות ישראלית

המצרים מנסים דרך הסיפור הזה לפתור בעיות פנימיות שלהם, אחת ההאשמות כלפי אותו "מרגל" זה  שהוא ניסה לסכסך ביון קופטים למוסלמים, הפחד הכי גדול בכל חברה ערבית היא סכסוך פנימי.

כול הסוגיות שעלו (כמו שהוא עודד הפגנות) שגורמים זרים מתערבים בתוך מצרים הם הלבישו על אותו בחור "מרגל".

 

אנחנו לא מבינים את העולם הערבי?

ממשלות שמאל הלכו לקראת הקלות במשא ומתן לשלום וממשלות ימין הלכו על הקשחת עמדות, שתי התפיסות הללו התעלמו מדבר אחד בסיסי אנחנו והעולם הערבי מתנהלים בשני אופנים שונים לגמרי, אנחנו לא מבינים את המנטאליות שלהם, אנחנו לא מבינים את התרבות שלהם, תרבות של אלפי שנים, מדובר בפילוסופיה.

אנחנו באים בסוג של יוהרה, אחת הדוגמאות היא הנשיא שמעון פרס, אדם שאני מאוד מעריך, ב 1992 הוא יצר את מזרח תיכון חדש, והוא בא ואמר לילידים במזרח התיכון בואו תבינו איך צריך לבנות מדינה, איך תעשו את החינוך שלכם, מה אנחנו תובעים ממכם, וזה הביא תגובה הפוכה שמי הם הישראלים האלו שהגיעו לפה לפני 60 שנה ובאים ללמד אותנו שלנו יש תרבות של 7000 שנה.

 

התוכנית במלואה:

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים