מבודדים את איראן מהיום למחר - מבודדים את איראן

מהיום למחר - הערוץ הראשון 2.12.11

מבודדים את איראן

האיחוד האירופאי מחריף את הטון נגד איראן, בינתיים בלי סנקציות.

מדובר בסנקציות נגד החברות ואישיים שקשורים לגרעין האיראני, יש לזה משמעות מאוד גדולה. המשמעות של זה היא שאיראן יכולה להמשיך בתוכנית הגרעין שלה, אין לה שום סיבה להפסיק, לא מאימים עליה בשום צורה. בצורה זו לא פוגעים אנושות בכלכלה שלה, אפשר היה לעשות זאת, אם היו פותחים בסנקציות על הבנק המרכזי האיראני זה היה מבטל את היכולת שלהם לקיים עסקאות כלכליות עם מדינות אחרות, זה קרה לעיראק בזמנו וזה לא המצב כרגע באיראן.

האיחוד האירופי היום הוא לא אותו איחוד חזק שהיה, המצב כלכלי באירופה ממקד את האיחוד במצב כלכלי קשה, המרכזים הכלכליים באירופה נמצאים בהידרדרות מאסיבית, אף אחד לא רוצה לזעזע יותר מדי ולהעלות את מחיר הנפט ולצערנו התוצאה הישירה לכך היא שאיראן יכולה להמשיך בכול מה שקשור לתוכנית הגרעין ללא הפרעה.

הממשל באיראן הוא ממשל מאוד מחושב, הוא יודע לאן מותר לו למתוח את גבולות הפעולה שלו, העובדה שלא הטילו עליו סנקציות כבדות יותר מבין שיש לו עוד דרך ללכת והוא כרגע מתמודד עם כול מיני בעיות שיש לו (תולעים במחשב, פיצוצים מסתוריים) אבל אין אפשרות לשתק את משטר האיראני בנקודת הזמן הזה, לצערנו.

סעודיה נמצאת הרבה זמן בלחץ, ראינו זאת במברקים המודלפים מפרשת וויקיליקס, והם מעוניינים בתוכנית גרעין משלהם, וזה דבר חמור ומושפע ישירות מהמצב באיראן, אם לאיראן היה בשנה האחרונה נשק גרעיני אקטיבי סעודיה לא היתה מעיזה להיכנס לבחרין ולדכות את המהומות שם, אם לאיראן היה נשק סעודיה היתה נזהרת בדיכוי המהומות בתוך מזרח סעודיה, כניסה של נשק גרעיני לידים של איראן משנה את המאזן האסטרטגי, לא רק כלפי ישראל, אלא גם כלפי כול חצי האי ערב.

 

בחירות במצרים

ועדת הבחירות דוחה את ההכרזה על תוצאות הסבב הראשון.

הבחירות הללו עברו בשקט מאחר והאחים המוסלמים רצו שיהיה שקט. הבחירות הללו התקיימו באזורים העירונים שבהן האחים המוסלמים מאוד חזקים, הבחירות הבאות יתקיימו באזורים הכפריים שהאחים המוסלמים פחות חזקים. נחכה ונראה מה יהיו התוצאות.

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים