מזרח תיכון חכם מבצע עמוד ענן - היום החמישי - אולפן פתוח – הערוץ הראשון 18.11.12

מבצע עמוד ענן - היום החמישי - אולפן פתוח – הערוץ הראשון 18.11.12

מבצע עמוד ענן - היום החמישי : 1

אפשר לסיים סבבים כאלה אחת ולתמיד?

במזרח התיכון קשה מאוד לסיים תהליכים וצריך להיות עם היד על העליונה בכול תהליך ותהליך.

ישראל מצליחה בפרק זמן קצר ליתר את היכולות של חמאס באמצעות כיפת ברזל.

אנחנו לפני סוג של שיח עם חמאס לקראת סוג של הפסקת אש- אנחנו מסוגלים להבין מהו הסכם עם חמאס?

אנחנו מדברים בשפות שונות:

1.       ככל שנדבר יותר על הצורך בהפסקת אש כך אנחנו נרחיק את האפשרות והיא תתרחק מאתנו. ככל שנדבר על זה שהגיע הזמן להפסקת אש אנחנו גורמים לצד השני להרחיק את הפסקת האש. אנחנו צריכים לגבות את הממשלה ועל העורף החזק וזה יקרב את הצד השני.

2.       הצורך שלנו תמיד לעטוף בצמר גפן את השותפים שלנו, הוא שגוי, ממשלת ישראל לא הגיבה על דברי הבלע של ראש ממשלת מצרים מיום שישי האחרון, פן ממשלת מצרים תפגע ולא יהיו יותר מתווכים מול החמאס, הוא תקף את ישראל בצורה חמורה מאוד, זאת טעות וממשלת ישראל חייבת להגיב עליהם. שכראש ממשלת מצרים תוקף את ישראל בצורה קשה זה פוגע ביכולת המדינית של הממשלה לפי הכללים של האזור בו אנחנו חיים.

במזרח התיכון מכבדים רק את מי שמכבד את עצמו ומעריכים את מי שמעריך את עצמו.

כשהאמיר של קטאר מגיע לפני כשבועיים לעזה ואנחנו מאפשרים זאת והוא קורא לכל הפלגים הפלסטינים להתאחד כנגדנו במאבק ואנחנו שותקים על דבריו, זה דבר בלתי נתפס!

ארה"ב נמצאת במצב לא פשוט וגם שאר השותפים שלנו, אפילו מורסי צריך את האמיר של קטאר ואת טורקיה אתו בכדי להביא את הפיוס לאזור.

מבצע עמוד ענן - היום החמישי : 2

ארה"ב נמצאת במצב לא פשוט וגם שאר השותפים שלנו, אפילו מורסי צריך את האמיר של קטאר ואת טורקיה אתו בכדי להביא את הפיוס לאזור.

 

מבצע עמוד ענן - היום החמישי : 3

מהם הערבויות שחמאס דורש מישראל בהסכם הפסקת אש?

הכוונה בערבות היא כדוגמת החלטה 1701, שאושרה במועצת הביטחון של האומות המאוחדות ב-12 באוגוסט 2006, קראה להפסקת אש בין ישראל לחזבאללה במלחמת לבנון השנייה, תוך פריסת כוח או"ם חמוש וצבא לבנון בדרום לבנון, על מנת למנוע מארגון חזבאללה להמשיך לפעול בשטח לבנון.

החמאס רוצה לנהל את אזור רצועת עזה כמדינה לכל דבר, שהאנשים שלו לא יחששו מחיסולים ע"י ישראל.

התפיסה שצריכה להיות היא שיורים אז גם מדברים :  האזור שלנו דורש שכל הזמן נעשה "גם וגם" במקביל – זו המציאות שלנו. כאשר הפאג'רים נופלים צריך לשמור על מסלול של דיאלוג עם הצד השני, אסור שיהיה מצב של התניה – מתחבקים עם הצד השני או שיורים- צריך כל הזמן לשמור על מצב של "גם וגם" אחרת זה מתכון לאסון.

 

מבצע עמוד ענן - היום החמישי : 4

המבצע הזה הוכיח את עצמו הגלל היכולת הדיכוטומית של הגורמים הישראלים וזה חשוב מאוד.

 

שומעים לעיתים דעות שקוראות לפגוע בחשמל לרצועה, לפגוע להם בתשתיות, זה הדבר החמור ביותר שאנחנו יכולים לטעות בו, כי אז אנחנו מעבירים את המצב לכזה שישראל היא הגורמת לנזק הומניטרי וזה יגרום לנזק בינלאומי ולחץ של דעת הקהל העולמית עלינו ואז אובמה יהיה הרבה פחות עדין אתנו.

 

הדפסשלח לחבר
דרונט בניית אתרים