חדש בפורום מזרח תיכון חכם ח ד ש בפורום

ח ד ש בפורום ה ח ו ד ש

אז רגע לפני שמתרשמים מעוד גנרל או ראש ארגון ביטחון ישראלי שהופכים ל- "המבוגר האחראי", כדאי לחשוב שהגיע הזמן לנצל את המציאות המדינית הפנטסטית ופשוט… לנצח. ולמי שלא מבין, ניצחון יביא שלום.
כשאתה קורא היום את מה שקורה במדיות החברתיות וגם בתקשורת האלקטרונית, אתה רואה באופן ברור מאוד שזה פגע בדיוק לחשדות של העולם הערבי, שלא מאמין לאיראנים בשום דבר, ובוודאי לא בתחום הגרעיני.
Ambassador Eli Avidar, Head of the Israeli Delegation to Qatar (1999-2001)
שמונה שנות ברק אובמה הביאו לשיפור מסוים במעמד הפלסטינים בארה"ב ובאירופה, אבל עזיבתו של הנשיא הבהירה שיותר משהפלסטינים התקדמו, אלו היחסים בין ירושלים לוושינגטון שנסוגו בעידן הנשיא הקודם. אבו מאזן התאים לאידיאולוגיה של אובמה, ובראשה ההזדהות האינסטינקטיבית עם החלש. כשאותו חלש התנגד לטרור (כפי שמחמוד עבאס עשה, ייאמר לזכותו), הדברים נעשו קלים עוד יותר מבחינת אובמה
אם נכונים הדיווחים על עסקה עתידית הנוגעת לגופות החיילים ולאזרחים השבויים, הרי שהממשלה לא הפנימה את לקחי העבר. סירובן של ממשלות ישראל לדורותיהן להשתמש בקלפי מיקוח שעומדים לרשותן הופך חטיפות ישראלים לעסקה כדאית
החרם הערבי על קטאר: המדינות המחרימות קוראות לפיפא לבטל את אירוח המונדיאל בקטאר. יובל קינג- כתב דסק הערבים: נסיונות הגישור האמריקאיים והצרפתיים בין מדינות ערב לקטאר. משבר שרחוק מסיום. אלי אבידר-ראש הנציגות של ישראל בקטאר בעבר: משמעות המונדיאל עבור קטאר.
قال رئيس الحكومة القطرية السابق حمد بن جاسم في مقابلة لإحدى الشبكات الأجنبية: "جئنا لحضور مؤتمر إقليمي لدول الخليج والدول العربية ولقاء الرئيس ترامب، فخرجنا منه بعقوبات فرضت علينا، ولا نفهم ماذا حدث وكيف تطور هذا الموضوع"، وهو في ذلك محق، فقطر لا تعلم إطلاقا ولم تكن مطلعة على الأمور. لقد خلقت سنو أوباما الثماني عند قطر الغطرسة والكبرياء والثقة المطلقة بأن أمريكا تحت أمرها. وأردف حمد بن جاسم ذاته يقول: "في حرب الخليج الثانية استضفنا جنودكم وأبَتْناهم وأطعمناهم..." في محاولة مكشوفة للتلاعب بمشاعر الامريكيين وكان من الممكن أن تنطلي على أوباما، ولكنها في عهد ترامب مضيعة للوقت، والأهم من ذلك أنها تدل على عدم استيعاب قطر للتغييرفي البيت الأبيض.
משהו קורה מאחורי הקלעים, ואני חושב שהקאטרים לאט לאט מבינים שהמציאות השתנתה, שגם אם הבית הלבן נתן את המדיניות במהלך הביקור בסעודיה, טראמפ היה ברור מאוד במדיניות שלו, זה לקח מספר ימים עד שזה חילחל גם למזכירות המדינה, גם לפנטגון והקטארים מבינים בעצם את עומק הבעיה ומתקיים שם דיאלוג
ראשי החמאס, גם מי שלא גורש, עוזבים את דוחא וחוזרים לעזה. לתושבי קטאר, זה קצת מאוחר ■ השמים מעל קטאר נסגרו, והאזרחים יצאו לאגור מזון.
הציר הסוני המתון של סעודיה ומצרים בהובלת הנשיא טראמפ, גבר על הציר הקיצוני של טורקיה, קטאר והאחים המוסלמים של הנשיא אובמה ■ ישראל צופה מהצד. הניסיון הדיפלומטי שלה לפתוח נציגות, שייך להסטוריה. אלי אבידר - מי שעמד בראש הנציגות, מספר ל״יתד נאמן" על חאלד משעל שהיה שכנו בדותא ועל האינטרסים שהשתנו לבלי שוב ■ משרד האינטרסים נסגר■
Do strained ties with Qatar mean a blow for Hamas?
Several Middle East experts believe if Qatar forced to sever ties with Hamas, terror organization my face collapse.
הקרע בעולם הערבי: סעודיה, שהובילה את המהלך הסוני נגד קטאר, במסר חד משמעי: נרמול היחסים - לא לפני הפסקת התמיכה בחמאס והאחים המוסלמים. מוקדם יותר גיבה טראמפ את החרם: "יתכן וזהו תחילת סוף עידן הטרור"
‘Trump, detrás de rupturas de relaciones diplomáticas con Catar’
Former Israeli Official in Qatar: Diplomatic Crisis Unlikely to Help Israel
Riyad Vs Doha : Feu de paille ou Guerre ouverte entre les deux «chapelles» d’un puritanisme wahhabî si proche du Takfir
La première réaction d’Israël à la rupture des relations de certains pays arabes avec le Qatar
"Israel will be tempted to use the current diplomatic situation to force Qatar to use its influence on Hamas," says Eli Avidar amid Gulf diplomatic rift.
אלי אבידר : הם טעו בגלל שאף אחד לא יכל לצפות, אי אפשר להאשים אותם, את טראמפ אי-אפשר לצפות, האיש הזה משנה עולמות, מייחסים לו הרבה מאוד שטויות, אבל ההתנהגות שלו והתובנה שלו וההחלטה שלו להעביר גבול ברור בין מדינה שתומכת בטרור למדינה שמתנגדת לטרור....
בעקבות ניתוק קשרי מדינות ערב עם הנסיכות התראיין אלי אבידר ב-103FM ואמר: "חמאס לא יוכל לקיים את רצועת עזה ללא המימון מקטאר, הם כרגע בהיסטריה טוטאלית"
אלי אבידר, ראש הנציגות הישראלית בקטאר לשעבר התייחס הבוקר בתוכניתם של משעל, דרור רפאל וספי עובדיה להודעת המדינות הערביות נגד קטאר: "חמאס לא יוכל לקיים את רצועת עזה ללא המימון מקטאר ובטח לא יוכל לממן את מכונת המלחמה שלו. זהו דבר שמרעיד עולמות"
דנה סומברג מראיינת את אלי אבידר, עמד בראש נציגות ישראל בקטאר - קטאר מתכננת לגרש משטחה בכירים מהחמאס
יש לנו את היכולות בארצות הברית, להוביל מהלכים בתוך הקונגרס האמריקני, שלכ מדינה שמארחת את אנשי החמאס, נחשבת תומכת טרור ויש לזה השלכות כלכליות והשלכות אסטרטגיות וכאשר, אתה קורא למשל, הייתה הדלפה של מיילים של שגריר אבו-דאבי בארצות הברית ואתה קורא את המיילים האלה ובמיילים האלה הוא כל הזמן אומר....
שביתת הרעב של האסירים הפלסטינים, שעליה הכריז מרוואן ברגותי, היא מבחן פוליטי לממשלת ישראל. השביתה יכולה להפוך לדרמה חובקת עולם שתסתיים בהישגים לברגותי, והיא יכולה להיגמר בקול ענות חלושה, שירתיע ניסיונות נוספים מהסוג הזה בשנים הקרובות. המפתח, כמו תמיד, נמצא בידינו.
התקיפה האמריקנית
בסוריה: לא בטוח שזה יעצור את הטבח
מה עובר על שליט ערבי בראש כאשר הוא משוחח עם אישיות ישראלית בכירה? למה הוא מחויב, מה המשמעות של מלה שלו בפומבי ומה בחדרי חדרים? מה מחייב ומה פחות?....
החמאס כרגע נמצא בתקופה של שינוי, יש הנהגה חדשה. הכוחות של דאע"ש בתוך הרצועה רוצים לאתגר את ההנהגה החדשה, רוצים להביך אותה, רוצים לייצור מצב חדש. ומדינת ישראל די ברורה, שר הביטחון היה מאוד ברור. התגובה הישראלית מאוד ברורה. לא מבליגים על שום דבר, מגיבים כמו שצריך.
האם ב 2014 הסיכוי לוועידה אזורית הייתה מצליחה?!
דרונט בניית אתרים