חדש בפורום מזרח תיכון חכם ח ד ש בפורום

ח ד ש בפורום ה ח ו ד ש

ראשי החמאס, גם מי שלא גורש, עוזבים את דוחא וחוזרים לעזה. לתושבי קטאר, זה קצת מאוחר ■ השמים מעל קטאר נסגרו, והאזרחים יצאו לאגור מזון.
הציר הסוני המתון של סעודיה ומצרים בהובלת הנשיא טראמפ, גבר על הציר הקיצוני של טורקיה, קטאר והאחים המוסלמים של הנשיא אובמה ■ ישראל צופה מהצד. הניסיון הדיפלומטי שלה לפתוח נציגות, שייך להסטוריה. אלי אבידר - מי שעמד בראש הנציגות, מספר ל״יתד נאמן" על חאלד משעל שהיה שכנו בדותא ועל האינטרסים שהשתנו לבלי שוב ■ משרד האינטרסים נסגר■
Do strained ties with Qatar mean a blow for Hamas?
Several Middle East experts believe if Qatar forced to sever ties with Hamas, terror organization my face collapse.
הקרע בעולם הערבי: סעודיה, שהובילה את המהלך הסוני נגד קטאר, במסר חד משמעי: נרמול היחסים - לא לפני הפסקת התמיכה בחמאס והאחים המוסלמים. מוקדם יותר גיבה טראמפ את החרם: "יתכן וזהו תחילת סוף עידן הטרור"
‘Trump, detrás de rupturas de relaciones diplomáticas con Catar’
Former Israeli Official in Qatar: Diplomatic Crisis Unlikely to Help Israel
Riyad Vs Doha : Feu de paille ou Guerre ouverte entre les deux «chapelles» d’un puritanisme wahhabî si proche du Takfir
La première réaction d’Israël à la rupture des relations de certains pays arabes avec le Qatar
"Israel will be tempted to use the current diplomatic situation to force Qatar to use its influence on Hamas," says Eli Avidar amid Gulf diplomatic rift.
אלי אבידר : הם טעו בגלל שאף אחד לא יכל לצפות, אי אפשר להאשים אותם, את טראמפ אי-אפשר לצפות, האיש הזה משנה עולמות, מייחסים לו הרבה מאוד שטויות, אבל ההתנהגות שלו והתובנה שלו וההחלטה שלו להעביר גבול ברור בין מדינה שתומכת בטרור למדינה שמתנגדת לטרור, גרם לכך שבעצם הערבים, העולם הערבי ניצל פה את ההזדמנות, והדבר היפה הוא שכאן זה גם מלמד אותנו מה ההבדל בינינו לבין מדינות ערב. ישראל הייתה פועלת רק אם היא הייתה חייבת, העולם הערבי כאן זיהה הזדמנות והוא פועל כי הוא יכול, הוא ניתק את היחסים, הוא יבודד את קטאר מבחינה כלכלית והדבר הבא,
יעקב ברדוגו : מה זה אומר שבממשל אובמה הם לא יכלו לעשות את זה?
בעקבות ניתוק קשרי מדינות ערב עם הנסיכות התראיין אלי אבידר ב-103FM ואמר: "חמאס לא יוכל לקיים את רצועת עזה ללא המימון מקטאר, הם כרגע בהיסטריה טוטאלית"
אלי אבידר, ראש הנציגות הישראלית בקטאר לשעבר התייחס הבוקר בתוכניתם של משעל, דרור רפאל וספי עובדיה להודעת המדינות הערביות נגד קטאר: "חמאס לא יוכל לקיים את רצועת עזה ללא המימון מקטאר ובטח לא יוכל לממן את מכונת המלחמה שלו. זהו דבר שמרעיד עולמות"
דנה סומברג מראיינת את אלי אבידר, עמד בראש נציגות ישראל בקטאר - קטאר מתכננת לגרש משטחה בכירים מהחמאס
יש לנו את היכולות בארצות הברית, להוביל מהלכים בתוך הקונגרס האמריקני, שלכ מדינה שמארחת את אנשי החמאס, נחשבת תומכת טרור ויש לזה השלכות כלכליות והשלכות אסטרטגיות וכאשר, אתה קורא למשל, הייתה הדלפה של מיילים של שגריר אבו-דאבי בארצות הברית ואתה קורא את המיילים האלה ובמיילים האלה הוא כל הזמן אומר - תוציאו את הבסיס האמריקני מקטאר, שזוהי בעצם הערובה לביטחונה של קטאר ואני חושב שבמצב הנוכחי שנוצר, קטאר תעשה את כל המאמצים כדי להרגיע את אותו נשיא אמריקני שנמצא כיום בשלטון, היא לא תרצה להסתבך איתו כיוון שכל טעות שהיא תעשה, יכולה להביא לחורבנה.

את שביתת הרעב לא צריך להכיל, צריך לשבור - אלי אבידר, הארץ 7.5.2017

שביתת הרעב של האסירים הפלסטינים, שעליה הכריז מרוואן ברגותי, היא מבחן פוליטי לממשלת ישראל. השביתה יכולה להפוך לדרמה חובקת עולם שתסתיים בהישגים לברגותי, והיא יכולה להיגמר בקול ענות חלושה, שירתיע ניסיונות נוספים מהסוג הזה בשנים הקרובות. המפתח, כמו תמיד, נמצא בידינו.

יומן - הערוץ הראשון 7.4.2017

התקיפה האמריקנית
בסוריה: לא בטוח שזה יעצור את הטבח

הם משנים את לשונם - מנחם בן ישי, המודיע 7.4.2017

מה עובר על שליט ערבי בראש כאשר הוא משוחח עם אישיות ישראלית בכירה? למה הוא מחויב, מה המשמעות של מלה שלו בפומבי ומה בחדרי חדרים? מה מחייב ומה פחות? איך מבין מנהיג ערבי הסכם מדיני עליו הוא חתום ומה הם כללי הזהב להתנהלות מדינית במזרח התיכון? – לשאלות אלו, שמענו מענה מסודר וייחודי, ממר אלי אבידר, מי ששימש בתפקידים מדיניים ומודיעיניים בכירים בעבר. מבוך להבנת העולם הערבי שבא לידי ביטוי בשינוי לא רק בלבושם כי אם גם בלשונם

שישי בחמש - אורי לוי בערוץ הראשון 3.3.2017

החמאס כרגע נמצא בתקופה של שינוי, יש הנהגה חדשה. הכוחות של דאע"ש בתוך הרצועה רוצים לאתגר את ההנהגה החדשה, רוצים להביך אותה, רוצים לייצור מצב חדש. ומדינת ישראל די ברורה, שר הביטחון היה מאוד ברור. התגובה הישראלית מאוד ברורה. לא מבליגים על שום דבר, מגיבים כמו שצריך.

רינו צרור - גלי צהל 20.2.2017

האם ב 2014 הסיכוי לוועידה אזורית הייתה מצליחה?!
דרונט בניית אתרים