מסיבת עיתונאים 16.5.10

ביום ראשון הפורום מתחיל שוב בקמפיין להשוואת  תנאי אסירי החמאס לזה של גלעד שליט.

לפורום מצטרפים הגורמים הבאים: העמותה לשוויון בנטל,  ערים בלילה , אבי נעים : נציג השלטון המקומי, ארגון  יד לבנים , חיים אברהם, מיקי גולדווסר  וארגון ההורים.

 

 

התגייסותך למען גלעד שליט

בימים הקרובים מתכנסת קבוצת מובילי דעת קהל מסקטורים שונים של החברה הישראלית, בארגון הפורום למזרח תיכון חכם, כדי לקרוא לממשלת ישראל להשוות את תנאי כליאתם של העצורים הביטחוניים, ביניהם רוצחים כבדים, לתנאי כליאתו של גלעד שליט.

כמובילי דעת קהל איננו יכולים עוד לעמוד מנגד ולהתבצר בשתיקה ואדישות כאשר העסקה לשחרור שליט הולכת ומתרחקת עקב דרישות חסרות תקדים של החמאס, בעוד זכויותיו של גלעד שליט מופרות ברגל גסה לפי כל אמנה בינלאומית.

לאחרונה התפרסמו בכלי התקשורת כתבות נרחבות על תנאי מחייתם המעולים של אסירי החמאס הכוללים:ביקורים תכופים של בני המשפחה, עיתוני בוקר, לימודים אקדמיים, חבילות מזון איכותי, טורנירים ספורטיביים ועוד שלל פינוקים ייחודיים למי שדם על ידיהם.

הלחץ הציבורי על ממשלת ישראל אינו הפתרון היחיד. בעוד קולם של תומכי העסקה בצד הישראלי נשמע בקול רם מכלל קצוות החברה הישראלית, הרי שהלחץ על שלטון החמאס רפה וחלש בעיקר בגלל תנאי הכליאה המשובחים של אסיריהם. ללא לחץ נגדי, שווה ערך, על שלטון החמאס מצד משפחות האסירים הפלשתיניים  לא תקודם כל עסקה וגלעד יימק בכלא.

כדי לשמור על צלם אנוש לא נדרוש להשוות את אכזריות הצד השני לאסירים המוחזקים בבתי הכלא בישראל, אך דרישתנו המוסרית תהיה להשוות את תנאי הכליאה של האסירים הביטחוניים להוראות אמנה ז'נבה השלישית, המעניקה תנאי כליאה בסיסיים והגיוניים, ללא שלל פינוקי הכלא המוענקים להם בישראל.

קטע וידיאו ממסיבת העיתונאים

תמונות ממסיבת העיתונאים 16.05.10

16.5.10 גלי ישראל

16.5.10 קול ישראל בערבית

דרונט בניית אתרים